Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Doğasever ve sürdürülebilir ambalaj üretim eğilimi global olarak hız kazanıyor. Bu üretim ivmesi belli ki piyasayı etkileyecek ve gelecekte de istikrarlı bir artış görecek.

Günümüzde çok sayıda ambalaj firması, tüm yaşam döngüsü boyunca işlevselliğini tamamlandıktan sonra çevreyi olumsuz etkilemeyecek, doğa dostu ambalaj malzemeleri kullanmaya başladı. Sürdürülebilir ambalajlar ayrıca ambalaj tasarımı ile ilgili maliyetlerin azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Biz de İmaj Ambalaj olarak doğasever vizyon ve misyonumuzla hareket ediyor ve dünyamız için sürdürülebilir ambalajlamaya katkıda bulunuyoruz. Bu katkıyı sağlarken, kaliteden ödün vermeden, sürdürülebilir ambalajlarımızı aşağıdaki süreçleri özenle takip ederek üretiyoruz.

1. Üretimde Geri Dönüşümlü ve Yeniden Kullanılabilir Malzemeler Kullanmak

Doypack, evoh liner, MAP, retort, streetch hood gibi alanlarda ambalaj çözümleri üretirken yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmayı önemsiyoruz. Ürettiğimiz Ambalajlar, ofis ekipmanlarını depolamak veya başka amaçlarla değerlendirmek üzere kullanılabilir. Böylece, dünyadaki atığın azaltılmasına yardımcı olur ve gereksiz ürünlerin satın alınarak ekstra masrafların çıkmasını önleyebilirsiniz.

Ambalajlamamızda kullandığımız materyallerin geri dönüştürülebilir olması, ambalajların daha sonra etkili bir şekilde kullanılabilecek diğer ürünlere dönüştürülmesine yardımcı olur. İmaj Ambalaj olarak ambalaj malzemelerinin sürdürülebilir olması ambalajların atıklara ya da depolama alanlarına gitmemesini sağlar.

2. Üretimde Minimal Paketlemeyi Teşvik Etmek

İmaj Ambalaj olarak müşterilerimizin de gereksinimlerini göz önünde bulundurarak gereksiz yere ambalaj malzemesi harcayan ve satışı olumsuz etkileyecek tasarımlardan uzak durmaya çalışıyoruz. Ambalaj çözümlerimizi üretirken, ambalaj tasarımının geliştirilme yönünü de göz önünde tutuyoruz.

Ambalajların çekici ve minimalist bir tasarıma ulaşmak için sadeliği amaçlaması yalnızca satışı olumlu etkilemekle kalmaz. Aynı zamanda minimal ambalaj, malzeme kullanımını azaltmaya yardımcı olur ve ürün maliyetini düşürür. Bu sebeplerle hem malzemeyi hem de ambalajı üretmek için daha az enerji tüketilir ve taşımacılıkta birçok kolaylık sağlamaktadır.

3. Güvenli Ambalaj İçin Ürettiğimiz Çözümler

Ürünlerimizi, müşterilerimizin görüşünü dikkate almadan büyük kutularda paketlemek yerine ihtiyaçlara karşılık veren ambalajlama çözümleri sunarak üretiyoruz. Dünya ve ülkemiz için tasarruflu ambalajlarımızla enerji tasarrufu da sağlıyoruz. Böylece hem direkt ve indirekt faydalar üretiyor hem de uzun mesafe nakliyatlarda kolaylık sağlamış oluyoruz.

4. Profesyonel Personel Eğitimi

Kullandığımız kaliteli malzemelerin atıkları konusunda hassasiyetimizi her zaman koruyoruz ve doğasever, sürdürülebilir üretim stratejimiz doğrultusunda atıkları doğaya hiçbir zarar vermeyecek şekilde imha ediyoruz. Bu sebeple profesyonel personelimize üretim alanımızda uygulanan işlemler hakkında detaylı bilgileri kesin ve özenli bir tutumla aktarıyoruz. Ambalaj çözümlerimizde profesyonel personel eğitimi olmazsa olmaz vizyon ve misyon uygulamalarımızdan birisi.

Doğaya zarar veren atıkların azaltılması ve doğru şekilde imha edilmesi edilmesi, sürdürülebilirlik politamızın en önemli adımlarından. İmaj Ambalaj olarak Balık Ambalajı, Doypack, Esnek Ambalaj, Et Ambalaj, Evoh Liner, MAP Paketleme, Peynir Ambalajı, Retort Ambalaj, Streetch Hood, Vakum Poşet gibi sağladığımız ambalaj çözümlerinde gözettiğimiz önceliklerle gezegenimizin daha yeşil hale gelmesine yardımcı oluyoruz. İmaj Ambalaj üretim alanlarında, fabrikamızda bu tutumumuzu hayata geçiriyor profesyonel personelimizi sürdürülebilirlik konusunda uzmanlaştırıyoruz.

Sürdürülebilirlik