+90 262 751 18 62
info@imajambalaj.com.tr

Üretim

Mürekkep Mutfağı

Baskı’nın en kritik sürecinden biri olan baskı tekniğine uygun mürekkep hazırlama; İMAJ’ın Mürekkep Mutfağı (Ink Dispensing System) sayesinde hızlı, yanlışsız ve tek seferde gerçekleştirilir. Sistem, müşterilerin talep ettiği renk karışımlarını otomatik olarak hazırlayarak daha kaliteli, tekrarlanabilir ve verimli bir hizmet sunar.

Mürekkep Mutfağında;

  • Dispensing Mürekkep hazırlama makinesi
  • Mürekkep veri bankası
  • X-Rite Exact (Spektrofotometre)
  • X-Rite IFS (Mürekkep Formülasyon Yazılımı)
  • X-Rite Color iQC (Renk Kontrol Yazılımı)
  • Katalog: Pantone 2012
  • Dijital Katalog: Pantone 2014 bulunmaktadır.

Grafik Tasarımı

İMAJ’ın tecrübeli ve alanlarında uzman in-house grafik birimi; renk yönetim sistemine göre kalibre edilmiş ve son teknoloji ile donatılmış dizayn araçlarıyla talepleri ve beklentileri en hızlı ve kaliteli bir biçimde karşılamaktadır. İMAJ’ın grafik ekibi, baskı öncesi teknik destek sağlamasının yanında renk ayrımı, tasarım değişiklikleri ve dijital prova sistemi sunmaktadır.

Klişe ve Silindir Hazırlama

İMAJ, çözüm ortaklarıyla beraber baskının bütün alt yapısını hazırlayarak rotogravür baskı için silindir işleme ve flekso baskı için klişe hazırlama hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Son teknoloji ile donatılmış rotogravür ve flekso baskı makinelerini yakından takip eden İMAJ Ambalaj; makine parkını her yıl revize ederek yatırımlarını yıldan yıla büyütmektedir.

Rotogravür Baskı

10 renge kadar baskı seçeneği sunan rotogravür baskı makineleri 1200 mm genişliğe kadar baskı yapabilmektedir. Özellikle cold seal uygulamalarda uzman olan İMAJ Ambalaj, rotogravür baskıda kağıt ve plastik filmlere düz ve ters baskı hizmeti sunmaktadır.

4 Rotogravür Makinesi

Flekso Baskı

Flekso baskıda 10 renge kadar HD kalitede baskı hizmeti sunan İMAJ Ambalaj 1300 mm genişliğe kadar kağıt ve plastik filmlere düz ve ters baskı yapabilmektedir.

2 Flekso Makinesi

Son teknoloji ile donatılmış rotogravür ve flekso baskı makinelerini yakından takip eden İMAJ Ambalaj; makine parkını her yıl revize ederek yatırımlarını yıldan yıla büyütmektedir.

SMS Kod Ekleme

İMAJ’ın makine parkında bulunan Inkjet baskı makineleri paketler için SMS/Kampanya kodlarını, 11 pakete kadar aynı anda baskı yapabilmektedir.

İMAJ Ambalaj, yüksek hızlı laminasyon makineleri ve tandem ünitesiyle ürüne göre solventli ve solventsiz şekilde laminasyon işlemi gerçekleştirebilmektedir. Laminasyon, malzemenin geçirgenliğini azaltmak, bariyer özelliği kazandırmak, ambalaj malzemesinin mukavemetini arttırmak için gerekli işlemdir.

6 Yüksek Hızlı Laminasyon Makinesi (2 Süper Combi – 3 Solventsiz – 1 Solventli.)

Üretim sürecinin son aşaması olan dilme, kesme ve paketleme işlemi İMAJ Ambalaj’ın makine parkındaki dilme ve doktor aktarma makineleriyle gerçekleştirilmektedir. Baskı ve Laminasyon işleminden gelen ürün 25 mmden 1200 mmye kadar istenilen ölçüde dilmeden geçtikten sonra paketlenerek depolara sevk edilir.

5 Dilme Makinesi

Ambalajın yüzeyine farklı şekillerde ve istenilen alanlara uygulanabilen, ürünlerin kolay açılmasını sağlayan  teknolojik çözümler.

1 Adet Lazer Cut